Wycieczki

Info o wycieczkach

Zapraszamy Państwa do zapoznania się i skorzystania z możliwości zwiedzenia największych atrakcji Zanzibaru.

Obowiązkową wycieczką jest tak zwany SPICE TOUR czyli wizyta na farmie przypraw i owoców gdzie poznacie Państwo jak rośnie i jak smakuje świat roślinny Zanzibaru.

Drugą najciekawszą wyprawą jest wyprawa na błekitną lagunę gdzie pływając z maską i rurką poznacie Państwo podwodny świat żywej i dziewiczej rafy koralowej.

Jeśli natomiast jesteście zainteresowani wspólnym pływaniem z delfinami to oczywiście też jest to na Zanzibarze możliwe.

Szczegółowe opisy wszystkich wycieczek znajdziecie Państwo poniżej.

Wyspa Mneba

Nasz hotel położony jest na północno wschodnim wybrzeżu w wyniku czego specjalizujemy się w wyprawach nurkowych naszą łodzią na wyspę Mnemba. Jest to najciekawsze miejsce nurkowe na Zanzibarze. Dla osób nienurkujących organizujemy wyprawy z płetwami, maską i rurką. Cudowna żywa rafa zapewnia niezapomniane przeżycia. Wyspa jest prywatna i nie można na nią wchodzić. Słynie ona z luksusowych apartamentów w których gościli słynni tego świata. Podczas wyprawy serwujemy napoje i owoce.

KOSZT 50$ OD OSOBY (W CENIE ZAWARTY BILET WSTĘPU NA ATOL MNEMBA)

Jozani Forest

Wycieczka do tropikalnego lasu w południowo wschodniej części Zanzibaru. Jest to rezerwat czerwonych zanzibarskich małp. Nasz przewodnik Simai opowie o ich życiu i o ich zwyczajach. Małpy te nie występują nigdzie indziej na świecie.

KOSZT WRAZ Z TRANSPORTEM Z NASZEGO HOTELU – OD 35$ OD OSOBY.

Nungwi

Rybacka wioska słynąca z wytwarzania tradycyjnych łodzi rybackich Dhow. Zwiedzanie tej „wytwórni łodzi ” jest obowiązkowym punktem programu wycieczki do Nungwi, które znajduję się na najbardziej na północ wysuniętym zakątku Zanzibaru. Zwiedzicie Państwo także akwarium z żółwiami, któa można osobiście karmić wodorostami. Jest to najbardziej zagospodarowane turystycznie miejsce na Zanzibarze. Polecamy wyjazd tam w godzinach popołudniowych. Duża ilość różnorodnych hoteli i restauracji zapewnia miłe spędzenie czasu. Jeśli Państwa pobyt na Zanzibarze zbiegnie się w czasie z pełnią księżyca to polecamy „Full Moon Night” w Kendwa Rock. Jest to hotel położony na plaży w którym tradycyjnie w każdą sobotę przypadającą podczas pełni organizowana jest największa impreza na Zanzibarze. Można skosztować dobrej kuchni, potańczyć oraz obejrzeć występy lokalnych grup artystycznych.

KOSZT WRAZ Z TRANSPORTEM Z NASZEGO HOTELU – OD 35$ OD OSOBY

Kizimakizi Delfin Tours

Wycieczka do wioski, która znajduję się w południowej części wyspy. Znajduję się tam najstarszy meczet na wyspie. Wielokrotnie odnawiany jest dużą atrakcją turystyczną. Aby go zwiedzić trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiedniego stroju.

Następnie przesiadamy się do lokalnej łódki i wypływamy na ocean gdzie będziemy pływać oraz nurkować w wodzie razem z delfinami.

Czysty bezkresny ocean, delfiny i my. Tą przygodę z delfinami na pewno zapamiętacie Państwo na całe życie.

Gorąco polecamy.

KOSZT WRAZ Z TRANSPORTEM Z NASZEGO HOTELU – OD 75$ OD OSOBY.

Prison Island

Wycieczka na „Wyspę Więżniów”. Wyruszamy samochodem z naszego hotelu i po 40 minutowej jeżdzie przesiadamy sie do lokalnej łodzi, która przeprawiamy sie na wyspę. Tam zwiedzimy ruiny starego więzienia oraz zobaczymy olbrzymie żółwie, które zostały tu sprowadzone z Seszeli. Niezapomniane przeżycie.

KOSZT WRAZ Z TRANSPORTEM Z NASZEGO HOTELU – OD 45$ OD OSOBY.

Safari Blue

Najbardziej egzotyczna wycieczka. Jeśli Państwo nie nurkujecie to jest ona po prostu obowiązkowa. Całodzienna wycieczka zaczynająca się od wyjazdu autem z naszego hotelu na drugi koniec wyspy gdzie przesiądziecie się Panstwo do lokalnej łodzi Dhow, którą dostaniecie się na najpiękniejszy zakątek Ziemi. Krystalicznie czyste wody oceanu Indyjskiego, śnieżnobiały piasek maleńkiej wysepki i żywa, pełna egzotycznych stworzeń rafa koralowa zapewni niezapomniane przeżycia. Wystarczy maska i rurka. W trakcie pobytu serwujemy cudownie przyprawione potrawy z grilla (menu posiłku do ustalenia przed wyjazdem).

Podczas całej wycieczki zapewniamy świeże owoce, napoje oraz do wyboru lokalne piwo i wino.

KOSZT WRAZ Z TRANSPORTEM Z NASZEGO HOTELU – OD 75$ OD OSOBY.

rekin2

Wycieczka na plantację przypraw

Ten sam przewodnik oprowadzi Państwa osobiście po plantacji zanzibarskich przypraw. Opowie i pokaże jak rosną znane i używane na całym świecie przyprawy oraz owoce. Będziecie Państwo mogli zakupić najświeższe przyprawy oraz skosztować wszystkich owoców jakie występują na Zanzibarze. Być na Zanzibarze i nie „zaliczyć” tej wycieczki to niepowetowana strata. Naprawdę polecamy. Wycieczkę tą można połączyć ze zwiedzaniem Stone Town.

KOSZT WRAZ Z TRANSPORTEM Z NASZEGO HOTELU – OD 25$ OD OSOBY.

bazar

Stone Town Tours

Zanzibar – pełna folkloru stolica wyspy oferuje turystom niezapomniane przeżycia, które zapewni Państwu współpracujący z nami doświadczony przewodnik i taksówkarz, rodowity Zanzibarczyk Simai. Poznacie Państwo lokalne atrakcje takie jak targ owocowo – warzywny, urokliwe uliczki (nero street) starej cześci Zanzibaru czyli Stone Town na których możecie Państwo dokonać zakupów atrakcyjnych pamiątek. Poznacie także dom w którym urodził się Fredi Mercury, a w którym teraz jest bardzo dobrze zaopatrzony sklep z pamiątkami. Zachód słońa można podziwiać z tarasu najstarszego hotelu „Africa House”, a na zakończenie polecamy Forodani Park, gdzie na otwartej przestrzeni w formie wieczornego pikniku można skosztować wyśmienitych owoców morza oraz lokalnej kuchni.

W zależności od indywidualnych upodobań można poczas tej eskapady zwiedzić jeszcze:

  • Pałac Cudów
  • Pałac Sułtana
  • Stary Fort
  • Katedre (dawne miejsce handlu niewolnikami)

Koszt wraz z transportem z naszego hotelu – od 25$ od osoby.